Októbe 1. a Zene Világnapja

Olvasóink értékelése:  / 1
ElégtelenKitűnő 

        Iskolánkban október 3-kán ünnepeltük a Zene Világnapját. Délelőtt a római katolikus templomban egy csodálatos hangversenyen vett részt iskolánk valamennyi tanulója. (Orgonán játszott Béres Tamás, zongorán és hegedűn a Duo Art zeneiskola tanára Baksa Hajnalka és tanítványi.) Délután az alsó tagozatosok részére  vetélkedőt  szerveztünk, ahol a gyerekek  eddigi zenei ismereteikről adhattak számot.

A játékos és vidám feladatok során a gyerekek különböző érzékszerveikkel tapasztalhatták meg a zenei eszközöket, mely varázslatosabbá teszi mindennapjainkat.Reméljük, hogy a délelőtti hangverseny és a vetélkedő is mind több gyerekben felkeltette a hangszeres zenélés iránti vágyát, hiszen aki zenével indul az életbe, az életnek olyan kincsét kapja ezzel, amely átsegíti őt a bajban.

"Mindenik embernek a szívében dal van, 
és a saját lelkét hallja minden dalban.
És akinek szép a lelkében az ének,
az hallja a mások énekét is szépnek."
                                    Babits Mihály -A második ének
 
Vetélkedő szervezői: Kovácsné Orosz Bernadette, Pekola Lászlóné, Kovács Péterné
Hangverseny:  Kovács Miklósné

Pekola Lászlóné

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Panoráma

panorama

Linkek

 

 

 

 

865018
Ma
Tegnap
Ezen a héten
Múlt héten
Ebben a hónapban
Múlt hónapban
Összesen
89
256
893
862050
5343
13820
865018
Your IP: 54.80.123.20
Server Time: 2018-04-20 10:46:18

Sportolási lehetőségek a tornateremben

 

 

Női torna

Asztalitenisz

Teremfoci

Ajak-kupa