Egészségnap, véradás

Olvasóink értékelése:  / 4
ElégtelenKitűnő 

Intézményükben 2017. április 21-én véradással egybekötött Egészségnapot tartottunk.

Varga István tanár úr „A fizika mindenkié” című előadása után az osztályok saját tantermükben  készítették az egészséges, tápláló, vitamindús ételeiket, amelyekből kis kóstolónyit az aulában ki is állítottunk. Tanulóink életkoruknak megfelelő előadásokon vehettek részt.

            Az 1-2. évfolyamnak Dr. Juhász Judit fogorvosnő a helyes fogápolásról tartott érdekes előadást, míg Csirmazné Molnár Zita védőnő a 3-4. évfolyamon tanuló gyerekeknek az egészséges táplálkozásról, annak fontosságáról beszélt.

            A prevenciós előadások 5-8. évfolyamon folytatódtak. A kisvárdai Rendőrkapitányságról Cservenyák Bernadett rendőr százados Drogok és kábítószerek címmel felvilágosító, színvonalas előadást tartott.

Mezeiné Ragány Anita kozmetikus a 7-8. osztályos lányokat látta el személyre szóló arcápolási tanácsokkal.

Természetesen a hűvös idő ellenére sem maradhatott el a közös zenés torna, ahol az egész iskola egy ritmusra tornázott.

Az aulában elhelyezett gyógy-és fűszernövények megismerésével az egészséges táplálkozás fontosságára hívtuk fel a diákjaink figyelmét. Osztályonként is készítettek egészséges ételeket a gyererek, melyekből kiállítást és közös kóstolást is szerveztünk.

Megkóstolhatták az „Iskola gyümölcs” finom zöldségeit, ízletes gyümölcseit. Közben az aulában folyamatosan zajlott a vércukorszint mérés, vérnyomásmérés Krisztiánné Ráti Andrea és Kovács Zsoltné közreműködésével, a tornateremben pedig 9 órától 16 óráig folyt a véradás.

A gyerekek az Alapszolgáltatási Központ közreműködésével rajzolhattak az egészséges életmódról.

Gubikné Kovács Erika

programfelelős

Panoráma

panorama

Linkek

 

 

 

 

865019
Ma
Tegnap
Ezen a héten
Múlt héten
Ebben a hónapban
Múlt hónapban
Összesen
90
256
894
862050
5344
13820
865019
Your IP: 54.80.123.20
Server Time: 2018-04-20 10:46:21

Sportolási lehetőségek a tornateremben

 

 

Női torna

Asztalitenisz

Teremfoci

Ajak-kupa