A ZENE VILÁGNAPJA

Olvasóink értékelése:  / 2
ElégtelenKitűnő 

 OKTÓBER 1 A ZENE VILÁGNAPJA

"A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő. Sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik." /Kodály Zoltán/

     A zene a legmegbizhatóbb társunk: félelmek nélkül elmerülhetünk benne anélkül, hogy csalódást okozna. Megtaláljuk benne kimondatlan gondolatainkat, önmagunkat és tisztába teszi lelkünket. Yehudi Menuhin világhírű hegedűművész kezdeményezésére az UNESCO október 1-jét a Zene Világnapjának nyilvánította. Mindez 1975-ben történt. Azóta a világ minden pontján ezen a napon különös figyelmet szentelnek annak a csodának, amit zenének hívnak.

     Ebből az alkalomból rendeztünk hangversenyt tanulóinknak. Iskolánk diákjai különböző hangszeres játékokat mutattak be társaiknak, ahol szerepet kapott a citera, gitár és a zongora. Szólistáink énekükkel színesítették a produkciókat. Az est meglepetése, Rozinka tanár bácsival való közös éneklés.

Fellépők:   Nagy Nóra 3.a (zongora)

                 Orosz Veronika 4.a (zongora)

                 Mező Eszter 5.a (gitár)

                 Kovács Patrik 5.a (gitár)

                 Dankó Nándor 6.b (gitár)

                 Nagy Tibor 7.a (citera)

                 Hasulyó Adrienn 8.a (zongora)

                 Gubik Lilla, Tóth Ágnes, Rozinka Petra, (ének)

Ezúton is szeretnék köszönetet mondani minden fellépőnek a színvonalas teljesítményéért, példamutató előadásáért.

   „Mindenik embernek a lelkében dal van,

     és a saját lelkét hallja minden dalban.

     És akinek szép a lelkében az ének,

     az hallja a mások énekét is szépnek.”           Babits Mihály  

      Kovácsné Rutkai Ildikó

 

 

Panoráma

panorama

Linkek

 

 

 

 

Sportolási lehetőségek a tornateremben

 

 

Női torna

Asztalitenisz

Teremfoci

Ajak-kupa