Olvasóink értékelése:  / 0
ElégtelenKitűnő 

 Városavató napok 2013. szeptember 27-29.     

    Ajak idén nyáron kapott városi rangot. Ebből az alkalomból szeptemberben Városavató Napokat rendeztek, melynek több rendezvényén szerepeltek  pedagógusaink által felkészített tanulóink. Szavalatokkal, szólóénekkel, az énekkar által előadott dalokkal és a mazsorett csoport fellépésével nyújtottak élményt diákjaink. Felkészítő tanáraik: Bezzeghné Szopkó Ildikó, Kovács Miklósné , Ragány Zsuzsanna voltak.

       Az első fellépésre 2013. szeptember 27-én, az Idősek világnapja alkalmából megrendezett ünnepségen került sor, melyen Takács Mónika 5.a, Poncsák Evelin 5.a, Széki Klaudia 8.a, Kerekes Éva 1.a osztályos tanulóink szavalataikkal köszöntötték az időseket. A rendezvényt az Ajaki Tamási Áron Általános Iskola kamarakórusa és Kovács Bernadett szólóéneke is színesítette.

      Másnap, szombaton gasztrokulturális program keretében az ajaki intézmények, civil szervezetek közös főzésére került sor, melyen délután az Ajaki Tamási Áron Általános Iskola  Énekkara  és Mazsorett csoportjai is színvonalas előadással örvendeztette meg a hallgatóságot.

      2013. szeptember 29-én, vasárnap a Városavató Napok alkalmából Sajtótájékoztatóra és Rendkívüli Testületi ülésre került sor, ahol a Széki Klaudia és Torma Béla 8. osztályos tanulók szavalata, ill. Kovács Bernadett 9. osztályos diák szólóéneke emelte az ünnep hangulatát.

      Az Ajaki Római Katolikus Templomban megtartott ünnepi szentmise után  a Kultúra Házában került sor  az "Ajak közszolgálatáért" kitüntetések átadására. Ezen a programon Kovács Dóra 7.b osztályos tanuló verssel, Kovács Bernadett 9. osztályos diák pedig szólóénekkel köszöntötte a kitüntetetteket.

      Vasárnap délután az Ajaki Református Templom melletti emlékműnél koszorúzásra került sor, melyen Ragány Eszter 8.a, Széki Klaudia 8.a és Gubik Lilla 4. osztályos tanulók szavalatai, az Ajaki Tamási Áron általános Iskola Énekkara által előadott dalok, és a Mazsorett csoport különleges koreográfiái tettek még ünnepélyesebbé.

A programokban és élményekben gazdag napok után hatalmas dicséret és köszönet illeti a fellépőket, akik maguk is gazdagodtak nemcsak szellemileg, de lelkileg is. 

Kovács Miklósné

mk.vezető

 

 

Panoráma

panorama

Linkek

 

 

 

 

Sportolási lehetőségek a tornateremben

 

 

Női torna

Asztalitenisz

Teremfoci

Ajak-kupa