Reneszánsz zene - hangverseny 2013.

Olvasóink értékelése:  / 0
ElégtelenKitűnő 

    A Filharmóniai szervezésében 2013. november 5-én került sor az Musica Aulica Régizene Együttes nagysikerű koncertjére az Ajaki Tamási Áron Általános Iskola Dísztermében. Előadásukban az európai reneszánsz zene világa elevenedett meg tanulóink előtt. Műsorukban hallhattunk angol dalokat Shakespeares korából, francia táncdallamokat XIV. Lajos udvarából, és természetes a magyar királyok udvari zenéje is felcsendült. A zene élménye és az ismert hangszerek mellett igen érdekes régi hangszerekkel találkozhattak személyesen is tanulóink, mint a kecskeduda, a koboz, a furulyák családja, körtefából készült klarinét,  illetve a spinét.  

Kovács Miklósné

mk.vezető

Panoráma

panorama

Linkek

 

 

 

 

Sportolási lehetőségek a tornateremben

 

 

Női torna

Asztalitenisz

Teremfoci

Ajak-kupa