„ ISTENT AKARJUK MI JÓ ATYÁNKNAK!... ”

Iskolánkról

Köszöntő, iskolatörténet

RMItt felső-szabolcsban, az ajaki emberek a legnehezebb történelmi időkben sem hagyták üresen templomaikat, megőrizték és felvállalták Istenbe vetett hitüket. A családok nagy többsége a mai napig keresztény szellemben neveli gyermekeit. Az egykor kántortanítói iskola falát ékesítő feszület, 2017. szeptember 1-től került vissza, az immár az Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Óvoda és Bölcsőde aulájába.

Az 1981-ben épült iskola és a mellette fekvő óvoda és bölcsőde épületei az elmúlt néhány év fejlesztéseinek köszönhetően, korszerű és esztétikus környezetet biztosítanak, a két csoport bölcsődés, öt csoport óvodás valamint a nyolc évfolyam általános iskolás gyermekeink neveléséhez, oktatásához. Pedagógusaink és minden kollégánk keresztény elkötelezettségű, felkészült, jó szakemberek, akiket a nyitottság jellemez.  Olyan légkört igyekszünk teremteni, amelyben gyermekeink otthon érzik magukat. Hisszük, hogy a pedagógus személyiségeiskola kulso alapvető motivációs tényező és közvetetten meghatározója a gyerekek szocializációjának. A ránk bízottak, emberi értékeinek, lelki egészségének megőrzését, értelmi és érzelmi intelligenciájának, magatartási szokásainak, alkotásvágyának továbbfejlesztését, sikerélményt biztosító, szeretetteljes, mindenkire személy szerint odafigyelő, segítő légkör megteremtésével biztosítjuk. Óvodánk nevelési programja alapján kiemelten kezeljük a hagyományápolást és környezetünk megóvására nevelést. Feladatunk, hogy elősegítsük az egyéni életélmények szerzését, az egyéni képességek kibontakozását az órai munkában és a tanórán kívüli tevékenységekben is, napköziben, szakkörökön, kirándulásokon, megemlékezéseken, lelki és szabadidős programokon és kiemelten a művészeti oktatás és a sportfoglalkozások keretében.

karacsonyPályázatok révén széleskörű testvériskolai kapcsolatokat ápolunk, ezzel országhatáron kívülre is eljuttatva tanulóinkat, elősegítjük az európai kultúra megismerését, a magyarságtudatuk kialakulását.  Büszkék vagyunk arra, hogy őseink hitéhez hűen, keresztény szellemben és korszerű körülmények között neveljük és oktatjuk a felnövekvő nemzedéket.

Rozinka Mihály

Kapcsolat

4524 Ajak Hajnal út. 11 sz.

E-mail:  ajakiiskola@gmail.com

OM 033474